دیپلم حسابداری

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم حسابداری

حسابداری، فرایندی است که در آن جمع‌آوری اطلاعات، طبقه‌بندی، ثبت، تهیه گزارش‌ها و صورت‌های مالی به شکل‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد. در دهه‌های اخیر با توسعه و گسترش کسب و کار‌های مختلف نیاز به نیرو‌های متخصص و ماهر برای مدیریت و کنترل امور مالی در بخش‌های مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها احساس می‌شود. امروزه رشته حسابداری یکی از رشته‌های کاربردی می‌باشد که هدف آن تربیت حسابدارانی متخصص است که موردنیاز قسمت‌های مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. میزان درآمد و بازار کار رشته حسابداری باتوجه به میزان تحصیلات، سابقه کار، نوع شرکت و محل جغرافیایی متفاوت می‌باشد اما به طور کلی از درآمد و بازار کار خوبی برخوردار است. رشته حسابداری دارای گرایش‌های مختلفی است که دانشجویان متناسب با نیاز و علاقه خود در آن‌ها به تحصیل می‌پردازند و بعد از اتمام تحصیل در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی از جمله بانک‌ها به مشغول به کار می‌شوند.

هزینه آموزش

مصوب سازمان فنی‌وحرفه‌ای

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک فنی حرفه‌ای

پس از ثبت،نام در رشته حسابداری، کلاس‌ها طبق زمان‌بندی اعلام شده توسط آموزشگاه تیموری برگزار و پس از اتمام آموزش هر مهارت، به سازمان فنی‌وحرفه‌ای معرفی می‌شوند. کارآموزان با شرکت در آزمون‌ها در دو مرحله کتبی و عملی و با کسب نمره قبولی موفق به کسب گواهینامه آن درس می‌شوند. با طی این روند برای تمامی 9 مهارت ذکر شده در رشته حسابداری، شما مدرک دیپلم حسابداری صادر شده از سازمان فنی‌وحرفه‌ای را کسب می‌نمایید.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته حسابداری با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه‌های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای دو جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود شروع کنید.

مهارت های رشته حسابداری

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سالهای دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 9 مهارت اصلی را برای کسب توانایی های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم حسابداری

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن 60 واحد دروس عمومی دبیرستان و 52 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم حسابداری، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

نام حرفه کد استاندارد واحد
حسابداری عمومی مقدماتی
کد 5/2/15/10-1
4
حسابداری عمومی تکمیلی
کد 1/3/1/5/10-1
5
حسابداری حقوق و دستمزد
کد 4/1/34/39-3
4
حسابداری صنعتی درجه 2
کد 3/2/12/10-1
5
مسئول سفارشات
3323304500700001
3
کاربر امور بانکی
421120450030001
9
رایانه کار حسابداری مالی
کد 5/1/18/10-1
3
سرپرست ترخیص محصول
کد 2/1/29/91-3
3
کاربر رایانه
کد 3/0/1/24/42-3
9
جمع کل
45

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته حسابداری با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته حسابداری بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته حسابداری

فرصت‌های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین‌ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می‌گیرد. با وجود این که در دانشگاه‌های مختلف کشور اعم از دولتی، غیرانتفاعی و آزاد، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تحصیل می‌کنند، ولی تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار این رشته از سایر رشته‌ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگ‌ترین کارخانه‌های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

فارغ‌التحصیلان می‌توانند در کلیه مؤسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه‌های زیر مشغول کار شوند:

اسکرول به بالا