دیپلم گرافیک رایانه‌ای

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم گرافیک رایانه‌ای

دیپلم گرافیک رایانه‌ی یکی از پر مخاطب‌ترین دیپلم‌های وزارت ارشاد بوده و به علت طرح درس روشنی که دارد از درصد قبولی بسیار بالایی بین هنرجویان برخوردار است؛ به نحوی که میزان قبولی در رشته دیپلم گرافیک حدود 95% تخمین زده می‌شود.
افرادی که در دیپلم گرافیک ثبت‌نام می‌کنند باید علاوه بر مطالعه جزوات و نمونه سوالات، اطلاعات مختصری از راهبری کامپیوتر و استفاده از نرم‌افزارهای ورد (Word) و فتوشاپ (Photoshop) داشته باشند. به این ترتیب، می‌توان از قبولی در رشته دیپلم گرافیک اطمینان خاطر داشت.

هزینه آموزش

3.694.000 تومان

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهارت‌های مربوط به دیپلم گرافیک رایانه‌ای در دو ترم  که حدود 8 ماه است، ارائه خواهد شد که در پایان هر ترم، یک آزمون تئوری به شکل آنلاین و یک آزمون عملی به صورت حضوری در موسسه ثانیه های سبز دانش برگزار خواهد شد که باید نمره‌ی قبولی را کسب نمایید. برای کسب نمره‌ی قبولی در رشته دیپلم گرافیک رایانه ای، برای آزمون تستی حداقل نمره‌ی 10 و برای آزمون عملی حداقل نمره‌ی 14 الزامی است. پس از اخذ نمره‌ی قبولی، گواهینامه‌های مهارت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد.

البته 4 نمره‌ی کلاسی توسط موسسه ثانیه های سبز دانش، در صورت شرکت در آزمون میان‌ترم برای هنرجویان منظور می‌گردد؛ بدین ترتیب، قبولی کتبی در هریک از مهارت‌ها با گرفتن نمره‌ی 6 و قبولی عملی نیز با گرفتن نمره‌ی 10 امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته گرافیک رایانه ای، با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای یک جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود، شروع کنید.

متقاضیان دیپلم رسمی می‌توانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته گرافیک رایانه ای کاردانش را کسب کنند.

مهارت‌های رشته گرافیک رایانه ای

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، ۵ مهارت اصلی را برای کسب توانایی‌های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم گرافیک رایانه ای

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن 53.5 واحد دروس عمومی دبیرستان و 42.5 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم رسمی گرافیک رایانه ای، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

عنوان استاندارد کد استاندارد واحد کتبی واحد عملی مجموع واحدها شهریه (ریال)
کاربر رایانه
کد 11/83-3 ف.ه
2
3
5
4.100.000
طراح گرافیک سیاه و سفید
کد 01/83-8 ف.ه
1
3
4
3.520.000
طراح گرافیک رنگی
کد 01/83-9 ف.ه
1
2
3
25.400.000
تایپ رایانه ای
کد 11/83-4 ف.ه
1
1.5
2.5
2.630.000
گرافیک رایانه ای
کد 11/83-8 ف.ه
8
20
28
24.240.000
جمع کل
42.5
36.940.000

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته گرافیک رایانه ای با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته گرافیک رایانه ای بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته گرافیک رایانه ای

یکی از بزرگ‌ترین بازارهای رشته گرافیک که می‌شود در آن به روش‌های مختلف کسب درآمد نمود، بخش تبلیغات می‌باشد.
حقوق کسانی که کارهای گرافیکی می‌کنند، به شدت به خودشان بستگی دارد. اما در کل، از این رشته به دو صورت آزاد (فیریلنسری) یا استخدام در شرکت‌های مختلف می‌توان کسب درآمد کرد. با این حال با توجه به مواردی که مشاهده شده، میانگین درآمد کسانی که فیریلنسر کار می‌کنند از آن‌هایی که استخدام هستند، بیشتر است. اگر شما می‌خواهید گرافیک را به عنوان رشته خود انتخاب کنید، بسته به کیفیت کار و نحوه‌ی ارتباطات تان، می‌توانید انتظار 5 میلیون تا ۸ میلیون درآمد را داشته باشید.

توانایی های یک هنرجوی فارغ التحصیل در رشته گرافیک رایانه ای

اگر شما وارد رشته گرافیک رایانه ای شده باشید یا می‌خواهید به صورت مستقل و بدون تحصیلات آکادمیک اقدام به یادگیری مبانی گرافیک نمایید، از شما انتظار می‌رود که بتوانید کارهای زیر را انجام دهید:

بس از پایان دوره مهارتی در موسسه ثانیه های سبز دانش، هنرجویان باید به یکی از مراکز آموزش از راه دور یا مدارس شبانه مراجعه تا با تطبیق دروس عمومی و مهارتی دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش برای شان صادر شود.

بعد از دریافت گواهی موقت دیپلم امکان ادامه تحصیل آسان در دانشگاه به یکی از شیوه های ذیل امکان پذیر است.

اسکرول به بالا