دیپلم چهره سازی

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم چهره سازی

اگر به دنبال یک دیپلم آسان، سریع و رسمی هستید، پیشنهاد موسسه ثانیه‌های سبز دانش برای شما اخذ مهارت رشته چهره‌سازی که فقط شامل سه درس می‌باشد.

چهره سازی (نقاشی چهره) از رشته‌های مهارتی هنر در مجموعه نهم شاخه کاردانش آموزش‌وپرورش و دارای ارزش کاربردی و هنری است. هنرجویان دراین رشته با شناخت اجزاء صورت، تکنیک‌های طراحی، نحوه قلم‌گذاری و شناخت رنگ‌ها با اتکا به قدرت طراحی چهره و نقاشی می‌توانند به خلق آثار هنری بپردازند.

تعداد واحدهای چهره سازی برابر ۴۰ واحد درسی از نوع مهارتی می‌باشد.

هزینه آموزش

3.520.000 تومان

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهارت‌های مربوط به دیپلم چهره سازی در دو ترم  که حدود 8 ماه است، ارائه خواهد شد که در پایان هر ترم، یک آزمون تئوری به شکل آنلاین و یک آزمون عملی به صورت حضوری در موسسه ثانیه های سبز دانش برگزار خواهد شد که باید نمره‌ی قبولی را کسب نمایید. برای کسب نمره‌ی قبولی در رشته دیپلم چهره سازی، برای آزمون تستی حداقل نمره‌ی 10 و برای آزمون عملی حداقل نمره‌ی 14 الزامی است. پس از اخذ نمره‌ی قبولی، گواهینامه‌های مهارت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد.

البته 4 نمره‌ی کلاسی توسط موسسه ثانیه های سبز دانش، در صورت شرکت در آزمون میان‌ترم برای هنرجویان منظور می‌گردد؛ بدین ترتیب، قبولی کتبی در هریک از مهارت‌ها با گرفتن نمره‌ی 6 و قبولی عملی نیز با گرفتن نمره‌ی 10 امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته چهره سازی، با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای یک جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود، شروع کنید.

متقاضیان دیپلم رسمی می‌توانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته چهره سازی کاردانش را کسب کنند.

مهارت‌های رشته چهره سازی

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 3 مهارت اصلی را برای کسب توانایی‌های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم چهره سازی

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن واحدهای دروس عمومی دبیرستان و 40 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم رسمی چهره سازی، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

عنوان استاندارد کد استاندارد واحد کتبی واحد عملی مجموع واحدها شهریه (ریال)
طراحی عمومی
کد 01/84-11 ف.ه
2
6
8
7.040.000
طراحی چهره
کد 01/84-12 ف.ه
1
4
5
4.500.000
نقاشی چهره
کد 01/83-15 ف.ه
7
20
27
23.660.000
جمع کل
10
30
40
35.200.000

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته چهره سازی با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته چهره سازی بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته چهره سازی

برای خیلی از دانشجویان سوال است که وقتی در یک رشته ای تحصیل می‌کنم در چه موقیعت های شغلی می‌توانم مشغول به کار شوم؟

فارغ التحصیلان این حرفه علاوه بر کسب درآمد از طریق کشیدن چهره، کشیدن تابلو، برگزاری گالری‌ها، می‌توانند به تدریس در دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌های آزاد بپردازند. همچنین این افراد می‌توانند در شهرداری‌ها، صدا و سیما، مطبوعات و نشریات، سازمان میراث فرهنگ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگسراها و شهرداری‌ها مشغول به کار شوند.

بس از پایان دوره مهارتی در موسسه ثانیه های سبز دانش، هنرجویان باید به یکی از مراکز آموزش از راه دور یا مدارس شبانه مراجعه تا با تطبیق دروس عمومی و مهارتی دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش برای شان صادر شود.

بعد از دریافت گواهی موقت دیپلم امکان ادامه تحصیل آسان در دانشگاه به یکی از شیوه های ذیل امکان پذیر است.

اسکرول به بالا