دیپلم طراحی طلا و جواهر

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم طراحی طلا و جواهر

رشته طراحی طلا و جواهر یکی از رشته‌های زمینه هنر از شاخه کاردانش است که علاوه بر داشتن دروس عمومی و پایه، دارای دروس مهارتی متنوعی است و فراگیران اصول و مبانی لازم را برای ورود به این رشته و گرایش‌های تخصصی مربوطه را کسب می‌کنند. منظور از تعریف رشته مهارتی طلا و جواهر تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت طلا و جواهر را در بخش نیروی کار ماهر تأمین کند و کمبود محسوسی را که در این زمینه در کشور وجود دارد جبران کند.

هزینه آموزش

3.752.000 تومان

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهارت‌های مربوط به دیپلم طراحی طلا و جواهر در دو ترم  که حدود 8 ماه است، ارائه خواهد شد که در پایان هر ترم، یک آزمون تئوری به شکل آنلاین و یک آزمون عملی به صورت حضوری در موسسه ثانیه های سبز دانش برگزار خواهد شد که باید نمره‌ی قبولی را کسب نمایید. برای کسب نمره‌ی قبولی در رشته دیپلم طراحی طلا و جواهر، برای آزمون تستی حداقل نمره‌ی 10 و برای آزمون عملی حداقل نمره‌ی 14 الزامی است. پس از اخذ نمره‌ی قبولی، گواهینامه‌های مهارت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد.

البته 4 نمره‌ی کلاسی توسط موسسه ثانیه های سبز دانش، در صورت شرکت در آزمون میان‌ترم برای هنرجویان منظور می‌گردد؛ بدین ترتیب، قبولی کتبی در هریک از مهارت‌ها با گرفتن نمره‌ی 6 و قبولی عملی نیز با گرفتن نمره‌ی 10 امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته طراحی طلا و جواهر، با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای یک جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود، شروع کنید.

متقاضیان دیپلم رسمی می‌توانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته طراحی طلا و جواهر کاردانش را کسب کنند.

مهارت‌های رشته طراحی طلا و جواهر

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 6 مهارت اصلی را برای کسب توانایی‌های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم طراحی طلا و جواهر

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن واحدهای دروس عمومی دبیرستان و 41.5 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم رسمی طراحی طلا و جواهر، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

عنوان استاندارد کد استاندارد واحد کتبی واحد عملی مجموع واحدها شهریه (ریال)
کاربر رایانه
کد 83-3/11-ف.ه
2
3
5
4.100.000
تایپ رایانه ای
کد 83-4/11-ف.ه
1
1.5
2.5
2.050.000
طراحی عمومی
کد 84-11/01-ف.ه
2
6
8
7.040.000
طراحی نقوش ختایی و اسلیمی
کد 83-1/01-ف.ه
1
2
3
2.540.000
طراحی نقوش هندسی
کد 83-2/01-ف.ه
1
2
3
2.540.000
طراحی طلا و جواهر با رایانه
کد 87-10/11-ف.ه
5
15
20
17.600.000
جمع کل
41.5
3.752.000

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته طراحی طلا و جواهر با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته طراحی طلا و جواهر بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته طراحی طلا و جواهر

هنرجویانی که رشته طراحی طلا و جواهر را انتخاب می‌کنند، توانایی ساخت تمام مصنوعات طلا و جواهر بر اساس مدل‌های موجود و سفارشات دریافت شده، برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت بر فعالیت‌های تولیدی در کارگاه‌های ساخت مصنوعات طلا و جواهر، سازنده قالب‌های مومی، ریخته‌گر فلزات قیمتی، ملیله‌ساز نقره، مدل‌ساز فلزات قیمتی، جواهرساز مهره‌ای، مخراج‌کاری بر روی فلزات قیمتی، فروشنده طلا و جواهر را داشته و می‌توانند:

بس از پایان دوره مهارتی در موسسه ثانیه های سبز دانش، هنرجویان باید به یکی از مراکز آموزش از راه دور یا مدارس شبانه مراجعه تا با تطبیق دروس عمومی و مهارتی دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش برای شان صادر شود.

بعد از دریافت گواهی موقت دیپلم امکان ادامه تحصیل آسان در دانشگاه به یکی از شیوه های ذیل امکان پذیر است.

اسکرول به بالا