دیپلم عکاسی دیجیتالی

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم عکاسی دیجیتالی

رشته عکاسی از جمله رشته‌های پرطرفدار رشته هنر به حساب می آید. همان طور که می‌دانید در عصر حاضر، رشته عکاسی در حوزه‌های تخصصی و عمومی، رواج بسیاری پیدا کرده است و لزوم آشنایی تخصصی و کاربردی با آن برای علاقه‌مندان به عکاسی و افرادی که قصد انتخاب حرفه‌ای در این زمینه را دارند، (نظیر تاسیس یا کار در آتلیه عکاسی، عکاسی مطبوعاتی و خبرنگاری، تاسیس یا کار در کانون تبلیغاتی و…) امری بدیهی است. در موسسه آموزشی ثانیه‌های سبز دانش دیپلم عکاسی دیجیتال به شکل حضوری و غیرحضوری و تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود.

هزینه آموزش

3.400.000 تومان

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهارت‌های مربوط به دیپلم عکاسی دیجیتالی در دو ترم  که حدود 8 ماه است، ارائه خواهد شد که در پایان هر ترم، یک آزمون تئوری به شکل آنلاین و یک آزمون عملی به صورت حضوری در موسسه ثانیه های سبز دانش برگزار خواهد شد که باید نمره‌ی قبولی را کسب نمایید. برای کسب نمره‌ی قبولی در رشته دیپلم عکاسی دیجیتالی، برای آزمون تستی حداقل نمره‌ی 10 و برای آزمون عملی حداقل نمره‌ی 14 الزامی است. پس از اخذ نمره‌ی قبولی، گواهینامه‌های مهارت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد.

البته 4 نمره‌ی کلاسی توسط موسسه ثانیه های سبز دانش، در صورت شرکت در آزمون میان‌ترم برای هنرجویان منظور می‌گردد؛ بدین ترتیب، قبولی کتبی در هریک از مهارت‌ها با گرفتن نمره‌ی 6 و قبولی عملی نیز با گرفتن نمره‌ی 10 امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته عکاسی دیجیتالی، با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای یک جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود، شروع کنید.

متقاضیان دیپلم رسمی می‌توانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته عکاسی دیجیتالی کاردانش را کسب کنند.

مهارت‌های رشته عکاسی دیجیتالی

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 7 مهارت اصلی را برای کسب توانایی‌های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم عکاسی دیجیتالی

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن واحدهای دروس عمومی دبیرستان و 39.5 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم رسمی عکاسی دیجیتالی، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

عنوان استاندارد کد استاندارد واحد کتبی واحد عملی مجموع واحدها شهریه (ریال)
کاربر رایانه
کد 11/83-3 ف.ه
2
3
5
4.100.000
طراح گرافیک سیاه و سفید
کد 01/83-8 ف.ه
1
3
4
3.520.000
طراح گرافیک رنگی
کد 01/83-9 ف.ه
1
2
3
25.400.000
تایپ رایانه ای
کد 11/83-4 ف.ه
1
1.5
2.5
2.630.000
عکاسی دیجیتال
کد 08/84-1 ف.ه
2
3
5
4.100.000
طراح امور گرافیک با رایانه
کد 15/87-2 ف.ه
2
4
6
5.080.000
رتوش و ترمیم عکس رایانه ای
کد 11/84-1 ف.ه
4
10
14
12.120.000
جمع کل
13
26.5
39.5
34.000.000

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته عکاسی دیجیتالی با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته عکاسی دیجیتالی بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته عکاسی دیجیتالی

بازار کار عکاسی دیجیتال در کشور تغییر کرده است و رو به بهبودی است. شاید تا قبل از این بازار کار عکاسی دیجیتال در کشورمان داغ نبود. این شغل این روزها، یکی از پر درآمدترین مشاغل است؛ ضمن این که عکاسی تبلیغاتی هم بیش از گذشته در ایران اهمیت پیدا کرده است. از آن جایی که بیشتر خریدها اینترنتی شده است و مردم بیشتر زمان خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند، ثبت تصاویر محصولات و خدمات یکی از جذاب‌ترین مشاغل این روزها و البته پردرآمدترین‌ها است. همچنین امروزه در آگهی کاریابی بیشتر شاهد همین موارد هستیم که معمولاً بسیاری از انواع گرایش شغل عکاسی را شامل می‌شوند. علاوه بر این، این روزها سایت‌های خبری، کانال‌های خبری و دیگر بسترهای آنلاین همه به تصاویری نیاز دارند که حرفه‌ای و به روز باشند، که شما به عنوان یک عکاس دیجیتال حرفه‌ای می‌توانید نیاز آن‌ها را برآورده سازید. حتی اگر هیچ کدام از این کارها را هم نکردید، می‌توانید آموخته‌های خود را در این رشته، با دیگران به اشتراک گذارید و با آموزش دادن، کسب درآمد کنید. پس می‌بینید که به نسبت گذشته عکاسی دیجیتال در کشور ما اهمیت بیشتری پیدا کرده است و می‌تواند یک شغل پردرآمدی برای شما باشد

بس از پایان دوره مهارتی در موسسه ثانیه های سبز دانش، هنرجویان باید به یکی از مراکز آموزش از راه دور یا مدارس شبانه مراجعه تا با تطبیق دروس عمومی و مهارتی دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش برای شان صادر شود.

بعد از دریافت گواهی موقت دیپلم امکان ادامه تحصیل آسان در دانشگاه به یکی از شیوه های ذیل امکان پذیر است.

اسکرول به بالا