دیپلم مدیریت خانواده

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم مدیریت و برنامه ریزی خانواده

از آن جا که دختران امروز، مادران فردای جامعه خواهند بود، بدست آوردن مهارت‌های لازم در زمینه مدیریت و برنامه‌ریزی خانواده برای داشتن خانواده‌ی سالم و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور نقش به سزایی خواهد داشت. از این رو، رشته مهارتی “مدیریت و برنامه‌ریزی خانواده” در شاخه کاردانش با افزایش توانمندی دختران در خصوص برنامه‌ریزی امور خانواده  خود اشتغالی و تاسیس کارگاه‌های خانگی افزایش خود اتکایی و اعتماد به نفس و ارتقای سطح سلامت خانواده از اهمیت خاصی برخوردار است. پس اگر به دنبال یک رشته پرکاربرد، آسان، کم هزینه و مناسب خانم‌ها هستید، پیشنهاد آموزشگاه تیموری به شما انتخاب رشته مدیریت خانواده است.

هزینه آموزش

مصوب سازمان فنی‌وحرفه‌ای

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک فنی حرفه‌ای

پس از ثبت،نام در رشته مدیریت خانواده، کلاس‌ها طبق زمان‌بندی اعلام شده توسط آموزشگاه تیموری برگزار و پس از اتمام آموزش هر مهارت، به سازمان فنی‌وحرفه‌ای معرفی می‌شوند کارآموزان با شرکت در آزمون‌ها در دو مرحله کتبی و عملی و با کسب نمره قبولی موفق به کسب گواهینامه آن درس می‌شوند. با طی این روند برای تمامی 7 مهارت ذکر شده در رشته مدیریت خانواده شما مدرک دیپلم مدیریت خانواده کار و دانش صادر شده از سازمان فنی‌وحرفه‌ای را کسب می‌نمایید.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته مدیریت خانواده با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه‌های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای دو جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود شروع کنید.

مهارت های رشته مدیریت خانواده

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سالهای دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 5 مهارت اصلی را برای کسب توانایی های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم مدیریت خانواده

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن 60 واحد دروس عمومی دبیرستان و 51 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم مدیریت خانواده، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

نام حرفه کد استاندارد واحد
کاربر ICDL
732120530140001
4
برنامه‌ریز امور هنری در خانواده
731620830330001
18
برنامه‌ریز امور تغذیه در خانواده
5120020670600001
12
مراقبت امور بهداشت و سلامت خانواده
532220470010001
7
برنامه‌ریز امور اقتصادی و اجتماعی خانواده
532220490010001
10
جمع کل
51

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته مدیریت خانواده با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته مدیریت خانواده بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته مدیریت خانواده

دانش‌آموختگان این رشته می‌توانند پس از فراغت از تحصیل سرپرستی و مدیریت کارگاه‌های گل‌سازی، طراحی و گل‌آرایی منازل و مجالس، سفره عقد و… مدیریت فروشگاه‌های گل‌های طبیعی و مصنوعی، مدیریت و سرپرستی سالن‌های آرایش و زیبایی، خیاطی، گلدوزی، حاشیه‌دوزی لباس‌ها، مدیریت کارگاه‌های آشپزی و شیرینی‌پزی، پرستاری، نگهداری بیماران، سالمندان، انجام کارهای مدیریتی در کارگاه‌ها و فروشگاه‌ها، مهد کودک‌ها و کودکستان‌ها خیاطی و…

حسن این رشته این است که در صورت شاغل نشدن مطالبی را که در طول تحصیل آموخته بصورت عملی و کاربردی بوده در هر شرایطی برای خود فرد و خانواده اش قابل استفاده می‌باشد و دختران با علم و آگاهی و توان عملی با مسائل زندگی مواجه شده بهتر و آسان‌تر از عهده‌ی مشکلات زندگی برآمده خانواده را به طور صحیح به سر منزل مقصود می‌رساند.

در حال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم خود برای ادامه تحصیل با دیپلم مدیریت خانواده می‌توانند از روش‌های زیر در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند:

اسکرول به بالا