دیپلم گردشگری

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم گردشگری

دیپلم گردشگری کاردانش مناسب برای افرادی است که قصد دارند در کم‌ترین زمان ممکن مدرک دیپلم فنی حرفه ای را کسب کنند. افرادی که بنا به دلایلی (مانند مشغله کاری) فرصت حضور در کلاس ها را ندارند. از طرفی، پس از اخذ دیپلم گردشگری می‌توانند حتی بدون کنکور وارد دانشگاه شوند. از جمله دلایل استقبال از این رشته نیز می‌توان به بازار کار موجود در رشته گردشگری اشاره کرد.

هزینه آموزش

مصوب سازمان فنی‌وحرفه‌ای

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک فنی حرفه‌ای

پس از ثبت‌نام در رشته گردشگری، کلاس‌ها طبق زمان‌بندی اعلام شده توسط آموزشگاه تیموری برگزار و پس از اتمام آموزش هر مهارت، به سازمان فنی‌وحرفه‌ای معرفی می‌شوند. کارآموزان با شرکت در آزمون‌ها در دو مرحله کتبی و عملی و با کسب نمره قبولی موفق به کسب گواهینامه آن درس می‌شوند. با طی این روند برای تمامی 7 مهارت ذکر شده در رشته راهنمای گردشگری، شما مدرک دیپلم گردشگری کار و دانش صادر شده از سازمان فنی‌وحرفه‌ای را کسب می‌نمایید.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته گردشگری با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه‌های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای دو جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود شروع کنید.

مهارت های رشته دیپلم گردشگری

مجموعه مهارت‌های تعریف شده طبق مجموعه نهم دیپلم گردشگری شامل دروس زیر می‌باشد که به طور مجزا به موضوعات آموزش داده در هر مهارت اشاره شده است:

واحدهای عمومی دیپلم راهنمای گردشگری

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن 60 واحد دروس عمومی دبیرستان و 45 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم گردشگری، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

نام حرفه کد استاندارد واحد
راهنمای عمومی گردشگری
کد 5-99/33/1/2
10
راهنمای موزه
کد 5-91/30/1/1
9
راهنمای گردشگری فرهنگی
کد 5-91/95/1/3
7
راهنمای محلی
کد 5-91/94/1/2
4
راهنمای طبیعت گردی
کد 5-91/36/1/2
12
راهنمای گردشگری سلامت
کد 5-91/37/1/1
3
جمع کل
45

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته گردشگری با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته گردشگری بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته گردشگری

به دلیل مشابه بودن دروس گردشگری با جهانگردی می‌توانید پس از اخذ دیپلم گردشگری در رشته جهانگردی ادامه تحصیل دهید.

هنرجویان رشته گردشگری می‌توانند پس از اتمام دوره خود در شغل‌های مربوط به رشته‌های ایرانگردی و جهانگردی مانند دفاتر هواپیمایی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، باستان‌شناسی و مرمت آثار باستانی مشغول به کار شوند.

در حال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم خود برای ادامه تحصیل با دیپلم گردشگری می‌توانند از روش‌های زیر در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند:

ادامه تحصیل با دیپلم گردشگری تا مقطع دکتری بلامانع است.

اسکرول به بالا