دیپلم طراحی لباس (دوخت و ترمیم)

معرفی کوتاه
معرفی کوتاه

دیپلم طراحی لباس (دوخت و ترمیم)

دیپلم طراحی لباس، جزو یکی از مدارک معتبری است که این روزها دارای طرفداران بسیاری است. این دیپلم گاهی با تحصیلات در مدارس فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و گاهی نیز در آموزشگاه‌های  معتبر (مانند آموزشگاه ثانیه های سبز دانش) و شرکت در آزمون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دست می‌آید. با داشتن این مدرک شما به راحتی می‌توانید در شرکت‌های فعال در زمینه مد و فشن فعالیت نمایید.

اکثر شرکت‌ها ترجیح می‌دهند کارکنان شان هنگام استخدام به عنوان خیاط یا طراح لباس، حداقل نوعی آموزش تخصصی دیده باشند. البته در این راستا، داشتن تجربه نیز ضروری است، با این وجود ممکن است شما از طریق غیر آکادمیک و با کارآموزی این تجربه را به دست آورید. در دنیای امروز، در حالی که هزینه خرید لباس در حال افزایش است، یادگیری هنر طراحی لباس و دوخت آن می‌تواند گزینه خوبی برای کسب درآمد بالا باشد. رشته طراحی لباس (دوخت و ترمیم‌) دارای 42 واحد درسی مهارت در شاخه کاردانش است.

هزینه آموزش

3.592.000 تومان

نوع آموزش

حضوری و غیرحضوری

مدارک ثبت‌نام

عکس، شناسنامه و کارت ملی

مدت زمان صدور مدرک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مهارت‌های مربوط به دیپلم طراحی لباس در دو ترم  که حدود 8 ماه است، ارائه خواهد شد که در پایان هر ترم، یک آزمون تئوری به شکل آنلاین و یک آزمون عملی به صورت حضوری در موسسه ثانیه های سبز دانش برگزار خواهد شد که باید نمره‌ی قبولی را کسب نمایید. برای کسب نمره‌ی قبولی در رشته دیپلم طراحی لباس، برای آزمون تستی حداقل نمره‌ی 10 و برای آزمون عملی حداقل نمره‌ی 14 الزامی است. پس از اخذ نمره‌ی قبولی، گواهینامه‌های مهارت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد.

البته 4 نمره‌ی کلاسی توسط موسسه ثانیه های سبز دانش، در صورت شرکت در آزمون میان‌ترم برای هنرجویان منظور می‌گردد؛ بدین ترتیب، قبولی کتبی در هریک از مهارت‌ها با گرفتن نمره‌ی 6 و قبولی عملی نیز با گرفتن نمره‌ی 10 امکان‌پذیر خواهد بود.

شرایط گرفتن مدرک

شما می‌توانید جهت ثبت‌نام در رشته دستیاری طراحی لباس، با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه ثانیه های سبز دانش حاضر شده و کلاس‌های خود را مطابق با زمان‌بندی اعلام شده از طرف موسسه که هفته‌ای یک جلسه آموزش برای متقاضیان حضوری خواهد بود، شروع کنید.

متقاضیان دیپلم رسمی می‌توانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته طراحی لباس کاردانش را کسب کنند.

مهارت‌های رشته طراحی لباس

هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد، 4 مهارت اصلی را برای کسب توانایی‌های ذکر شده می‌گذرانند:

واحدهای عمومی دیپلم طراحی لباس

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند، می‌توانند با گذراندن واحدهای دروس عمومی دبیرستان و 42 واحد مهارت در موسسه ثانیه‌های سبز دانش، موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش‌دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی ادامه تحصیل دهند.

سرفصل‌های آموزش

برای اخذ مدرک دیپلم رسمی طراحی لباس، شما باید سرفصل‌های جدول زیر را آموزش ببینید و پاس کنید.

عنوان استاندارد کد استاندارد واحد کتبی واحد عملی مجموع واحدها شهریه (ریال)
طراحی عمومی
کد 84-11/01-ف.ه
2
6
8
7.040.000
کاربر adobe illustrator
کد 90-9/15-ف.ه
1
2
3
2.540.000
طراحی اندام و لباس
کد 83-7/01-ف.ه
6
10
16
13.640.000
دستیاری طراحی لباس (دوخت و ترمیم)
کد 83-7/03-ف.ه
5
10
15
12.700.000
جمع کل
42
35.920.000

ثبت‌نام حضوری

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام حضوری در رشته طراحی لباس با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی (مدرک سیکل یا ریز نمرات کارنامه) به مرکز مهارت‌آموزی ثانیه های سبز دانش حضوراً مراجعه کنند.

برای ثبت‌نام حضوری به مدارک زیر نیاز هست:

ثبت‌نام غیرحضوری

برای ثبت‌نام غیرحضوری در رشته طراحی لباس بر روی دکمه روبرو کلیک کنید و سپس، فرم مربوطه را به دقت پر کنید و ارسال کنید تا بعد از ارسال موفق فرم، برای ثبت‌نام و مشاوره رایگاه با شما تماس گرفته شود.

پرداخت اقساطی شهریه

هنرجویانی که از لحاظ مالی توانایی پرداخت یکجا و کامل شهریه را ندارند، می‌توانند با هماهنگی مدیریت مالی آموزشگاه نسبت به اقساطی کردن شهریه خود اقدام نمایند.

آینده تحصیلی و بازار کار رشته دستیاری طراحی لباس

فارغ التحصیل رشته طراحی و دوخت در چه کارها و صنایعی می‌تواند شاغل شود؟

موقعیت‌های شغلی برای رشته طراحی و دوخت در ادامه، آورده شده است.

بس از پایان دوره مهارتی در موسسه ثانیه های سبز دانش، هنرجویان باید به یکی از مراکز آموزش از راه دور یا مدارس شبانه مراجعه تا با تطبیق دروس عمومی و مهارتی دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش برای شان صادر شود.

بعد از دریافت گواهی موقت دیپلم امکان ادامه تحصیل آسان در دانشگاه به یکی از شیوه های ذیل امکان پذیر است:

اسکرول به بالا